آخرین مطالب

بنا: مدال جهانی ارزشمندتر است/ ترکیب تیم ملی براساس چرخه انتخابی خواهد بود ورزشی

بنا: مدال جهانی ارزشمندتر است/ ترکیب تیم ملی براساس چرخه انتخابی خواهد بود

  بزرگنمایی:

محمد بنا امروز (پنجشنبه) در گفت و گویی که در سایت فدراسیون کشتی منتشر شد در مورد عملکرد تیم ملی در رقابت‌های قهرمانی آسیا گفت: اولا باید بگویم که پس از اجرای مرحله داخلی فرآیند (چرخه) انتخابی تیم ملی که آخرین آن جام تختی اهواز بود، به منظور ایجاد عدالت محوری که خواست کشتی‌گیران و مربیان سراسر کشور بود و طبق وعده‌ای که کرده بودیم، نفرات اول این مسابقات را به مغولستان اعزام کردیم. البته در وزن 67 کیلوگرم دانیال سهرابی نفر اول این وزن به دلیل اینکه باید در تیم جوانان به میدان برود اعزام نشد و از بین سجاد ایمن‌طلب و شاهین بداغی نفرات دوم و سوم، بداغی را به دلیل اینکه وزن کمتری داشت اعزام کردیم.

وی ادامه داد: از سوی دیگر به دلیل پایبندی بر فرآیند (چرخه) انتخابی تیم ملی برخی از کشتی گیرانی که شاید اولین میدان رسمی آن ها بود و یا برای اولین بار در بزرگسالان به میدان می رفتند را بدون اینکه حتی در یک تورنمنت بین‌المللی جهت کسب تجربه، راهی مغولستان کردیم و شرایط هم از نظر دوری راه و هم از نظر میزبانی سخت بود. از طرف دیگر به دلیل اینکه قرقیزستان، مغولستان، قزاقستان، کره جنوبی و ژاپن به دنبال حضور موفق در بازی‌های آسیایی بودند، نفرات اصلی خود را در این مسابقات به میدان فرستادند که سطح رقابت‌ها را بالا برده بود.

بنا افزود: بهرحال بضاعت تیمی که به قهرمانی آسیا اعزام کردیم همین بود و نمی‌توان از کشتی‌گیرانی مانند علی نوربخش، عارف حبیب اللهی و شاهین بداغی انتظار مدال طلا داشت، ضمن اینکه تنها نفرات اصلی و با تجربه ما محمدرضا مختاری، ناصر علیزاده، مهدی بالی و امیر قاسمی منجزی بودند که 3 نفر آنان طلا گرفتند و قاسمی منجزی نیز اگر کمی دقت می‌کرد به مدال طلا می‌رسید. تیم ما می‌توانست قهرمان هم باشد. از گرمسیری هم انتظار مدال طلا نداشتیم اما وی با عملکرد خوبی که داشت خود را بعنوان یک مدعی در وزن 82 کیلوگرم معرفی کرد.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ادامه داد: قوانین اتحادیه جهانی طوری است که اگر کشتی گیران به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام نشوند، آن کشور حق شرکت در رقابت‌های جهانی را ندارد و از سوی دیگر نیز نمی‌توانستیم با چند کشتی‌گیر به مغولستان برویم، چرا که همه انتظار داشتند که با یک تیم کامل شرکت کنیم. ولی اگر زمان بیشتری داشتیم، به طور قطع کشتی‌گیران عملکرد بهتری داشتند.

بنا گفت: مسابقات قهرمانی آسیا بعنوان مرحله‌ای از فرآیند انتخابی تیم ملی در بخش برون مرزی محسوب می‌شد و این مسابقات بعنوان یک تورنمنت بین‌المللی برای محک کشتی‌گیرانی که از دل چرخه انتخابی بیرون آمده بودند محسوب می‌شد و طبق وعده‌ای که داده بودیم به غیر از 7 نفر مدال‌دار که شامل 6 مدال‌دار رقابت‌های جهانی و دارنده مدال طلای امیدهای جهان بود، به همه فرنگی کاران ایران این فرصت را دادیم که در سه مسابقه قهرمانی کشور در زاهدان، انتخابی جام تختی و رقابت‌های بین المللی جام تختی خود را مطرح کنند. کار اصلی ما برای تکمیل این فرآیند، از این به بعد با حضور این کشتی‌گیران و 7 مدال‌آور جهانی و المپیک در تورنمنت بین‌المللی و  اردوهای آماده‌سازی آغاز می‌شود.

او با بیان اینکه اجرای فرآیند (چرخه) انتخابی گاهی اوقات نیز به ضرر تیم ملی تمام می‌شود گفت: کشتی‌گیران جوان و یا بی‌تجربه‌ای که در فرآیند موفق عمل کردند و سابقه حضور در تورنمنت‌های بین‌المللی را ندارند، به یکباره نمی‌توان به مسابقاتی همچون قهرمانی آسیا اعزام کرد. البته درست است که قهرمانی آسیا سطح بالایی نسبت به جهانی و المپیک ندارد اما برای آنان شاید در حد این مسابقات باشد و فضای این رقابت‌ها باعث می‌شود تا عملکرد خوبی از خود نشان ندهند. بعنوان مثال عارف حبیب‌اللهی و چند کشتی‌گیر دیگر نیاز داشتند که به یک تورنمنت بین‌المللی اعزام شوند تا با محیط مسابقات خارجی در سطح بزرگسالان آشنا شوند و سپس در مسابقاتی همچون قهرمانی آسیا حضور پیدا کنند.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی تصریح کرد: به هر حال موجودیت کشتی فرنگی ایران کشتی گیران برتر سه رقابت داخلی قهرمانی کشور، انتخابی جام تختی و جام تختی و 7 مدال‌آور معاف از این مسابقات بودند و 146 روز سخت را پیش رو داریم که از بین این نفرات 3 تیم را برای اعزام به مسابقات کشورهای اسلامی، جهانی صربستان و بازی‌های آسیایی آماده کنیم که 2 رقابت با حضور 10 کشتی‌گیر و یک رقابت با 6 کشتی‌گیر برگزار می شود و باید در اوزان غیر المپیکی 2 تیم و در اوزان المپیکی 3 تیم داشته باشیم.

بنا افزود: پس از المپیک نیز، جهانی باید در اولویت باشد، چرا که ارزش مدال جهانی برای یک کشتی‌گیر بسیار مهمتر از بازی‌های آسیایی است. بعنوان مثال حسن یزدانی که 7 مدال خوشرنگ جهانی و المپیک را دارد، به دنبال کسب هشتمین مدال خود در رقابت‌های جهانی است تا به اولین کشتی‌گیری در تاریخ کشتی ایران باشد که 8 مدال در المپیک و جهانی کسب کرده و مطمئنم که یزدانی به دنبال رسیدن به اهداف بزرگتر نیز است، چرا که عمر قهرمانی کوتاه است و باید از تمام فرصت‌ها نهایت استفاده را برد.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ادامه داد: البته به همراه پژمان درستکار سرمربی تیم ملی کشتی آزاد جلسه‌ای را با رییس کمیته ملی المپیک برگزار کردیم و می‌دانیم که روی کشتی بعنوان مدال‌آورترین ورزش ایران در بازی‌های آسیایی حساب باز کرده‌اند و ما نیز برای خوشحالی مردم کشورمان و کسب افتخار برای ایران عزیز کم نخواهیم گذاشت اما اینکه چه تیمی به جهانی و چه تیمی به بازی‌های آسیایی اعزام شود به فدراسیون کشتی و تعامل آن با وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک مربوط می‌شود و ما نیز تابع تصمیم فدراسیون کشتی هستیم.

بنا در مورد نزدیکی مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی گفت: یکی دیگر از مشکلات ما نزدیکی این مسابقه به هم است که مجبوریم نهایت دقت را در برنامه‌ریزی خود داشته باشیم. چرا که تجربه نشان داده برخی کشتی‌گیران مطرح به خاطر کسب مدال به بازی‌های آسیایی اعزام شدند، اما نه تنها دستشان به مدال نرسیده بلکه دچار مصدومیت هم شده و یا به خاطر شکست از نظر روحی و روانی آسیب دیدند.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در پایان خاطرنشان کرد: سال فنی فشرده و سختی را پیش رو داریم و به جهت آمادگی کشتی گیران و مهیا کردن 3 تیم نیازمند تدارکات کامل چه از لحاظ برگزاری اردوهای منظم و چه از لحاظ اعزام‌های مختلف به تورنمنت‌های بین‌المللی هستیم که امیدوارم حمایت لازم از کشتی چه مادی و چه معنوی هرچه زودتر انجام شود، البته ما هم وظیفه داریم که تمام تلاش خود را برای موفقیت کشتی کشور انجام دهیم. نفرات منتخب خود را در پایان فرآیند (چرخه) انتخابی تیم ملی به فدراسیون اعلام خواهیم کرد و در نهایت با توجه به اولویت فدراسیون، ترکیب تیم‌های اعزامی به مسابقات کشورهای اسلامی، جهانی صربستان و بازی‌های آسیایی را اعلام خواهیم کرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

امیرعبداللهیان: دولت سیزدهم درصدد توسعه روابط با کشورهای آفریقایی است

توافق ایران و ترکمنستان برای مدیریت برداشت آب از سد دوستی

عشایر رهسپار ییلاقات استان تهران شدند

تبلیغات محیطی ضابطه‌مند می‌شود

واشنگتن نام تایوان را از اعضای پیمان بازرگانی پیشنهادی جدید حذف کرد

آمریکا در حال بررسی اعزام نیروی ویژه امنیتی برای حفاظت از سفارتش در اوکراین

هشدار اسماعیل هنیه به صهیونیست‌ها درباره یورش به مسجدالاقصی

بررسی عملیاتی کردن تفاهم‌نامه مجلس و قوه قضائیه

رونق دیپلماسی منطقه‌ای در بازارهای انرژی در دولت سیزدهم

مراقبت دانش‌آموزان از آسیب‌های اجتماعی، رسالت نظام تعلیم و تربیت است

توانمندسازی محرومان در کمیته امداد با تکیه بر فرهنگ خودباوری

عبدالعزیز: جهانبخش بازیکن محبوبی در فاینورد است

صادرات گاز روسیه به فنلاند قطع شد

سفر وزیرخارجه پاکستان به چین و چالش امنیتی در تعاملات اسلام‌آباد-پکن

سفیر آمریکا در سازمان ملل: هشدار کمبود جهانی غذا به بالاترین سطح رسید

راشاتودی: جنگ گندم در راه است

شماره 127 نشریه اتفاق روز

اقدام دولت در عادلانه کردن یارانه‌ها برای این است که محرومین در فقر و تنگدستی نباشند

نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران همیشه برای ما خاطره‌انگیز بوده است

قضاوت فغانی در جام‌جهانی 2022

فنلاند و سوئد پس از طرح پیوستن به ناتو، تسلیحات خریداری می‌کنند

وزیرخارجه سوریه: هیچ توجیهی برای وجود اختلاف میان کشورهای عربی و ایران وجود ندارد

سفیر روسیه در ونزوئلا: تحریم‌ها علیه مسکو بازارهای انرژی و مواد غذایی را مختل کرد

نخست وزیر فنلاند احتمال ایجاد پایگاه دائمی ناتو در خاک کشورش را رد کرد

احداث نیروگاه‌های بادی و خورشیدی سرعت می‌گیرد

سازمان جهانی بهداشت در مورد شیوع کرونا در کره شمالی اظهار نگرانی کرد

آسوشیتدپرس: آمریکا تحریم های ونزوئلا را کاهش می دهد

لاوروف: با عضویت سوئد و فنلاند در ناتو، شرایط آنها فرقی نخواهد کرد

وحیدی: حضور جهادگرانه روابط عمومی در تبیین و اقناع افکار عمومی یک ضرورت است

تعیین تکلیف 800 تن آزبست پس از 15 سال

تاکید رئیس قوه قضاییه بر تکمیل سامانه جامع تجارت

اسماعیل امینی: زبان فارسی فقط یک تعصب ملی نیست/ در حوزه فرهنگ خودی و غیر خودی نداریم

ایلان ماسک: اقتصاد آمریکا وارد رکود شده است

ابراز تمایل هند برای بازگشایی سفارت خود در افغانستان

لاوروف: با عضویت سوئد و فنلاند در ناتو، شرایط آنها فرقی نخواهد کرد

"جنگ گندم" و تلاش هند برای تبدیل شدن به اولین کشور صادرکننده گندم در جهان

معاون رئیس جمهور: دغدغه دولت سیزدهم مراقبت از سفره کم‌درآمدها است

قرارگاه پایش وضعیت گندم، آرد و نان در وزارت کشور تشکیل شده است

پوتین: پیمان امنیت جمعی با قدرت به کار خود ادامه می دهد

دغدغه کشورها برای امنیت انرژی و غذا به فرصتی برای همکاری جهانی تبدیل شود

بورل: اتحادیه اروپا با 3 آزمون جنگ، مقاومت و مشروعیت روبروست

اظهار ناتوانی رئیس بانک مرکزی انگلیس درباره مهار تورم افسارگسیخته

ریابکوف: آزمایشگاه‌های بیولوژیک اوکراین بخشی از برنامه‌ جهانی آمریکا است

یارانه‌ها برای کاهش مشکلات معیشتی به سفره مردم هدایت شد

تاکید بر گسترش همکاری‌های شرکت ملی نفت ایران و گازپروم

بایدن از سیاست درهای باز ناتو حمایت کرد

دمشق : واشنگتن با حمایت از تروریست ها موجب نابودی منابع و اقتصاد سوریه شده است

بایدن بار دیگر یک قانون تحریمی علیه ایران را تمدید کرد

شماره 126 نشریه اتفاق روز

مکرون: فرانسه از انتخاب مستقل فنلاند برای پیوستن به ناتو حمایت می‌کند