آخرین مطالب

برخی از داخل به دنبال تعلیق فوتبال هستند ورزشی

برخی از داخل به دنبال تعلیق فوتبال هستند

  بزرگنمایی:

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود سلطانی فر در مورد حضورش در وزارت ورزش و برخی مسائل اخیر پیرامون این وزارتخانه توضیح داد. 
به دو دلیل وارد وزارت ورزش شدم
درباره اینکه آیا اگر به گذشته برگردد دوباره پیشنهاد وزارت ورزش را قبول می کند؟ گفت: من خودم را سرباز مملکت می دانم. بعد از استعفای آقای گودرزی برای وزارت ورزش مطرح شدم. برای این وزارتخانه به دو دلیل عمده انتخاب شدم، تجربه ای که در دو دوره ریاست هاشمی طبا به عنوان قائم مقام سازمان تربیت بدنی داشتم و اینکه کمی اطلاعات ورزشی دارم و به این حوزه علاقه مند هستم. 

از جام جهانی 1970 فوتبال را به یاد دارم

وی ادامه داد: همه ورزش ها را دنبال می کنم. در تمام دوران زندگی ام ورزش را دنبال می کردم. در مورد فوتبال هم دقیقا از جام جهانی 1970 را به یاد دارم.

دخالت غیرقانونی در انتخابات فدراسیون ها نداریم

معاون رئیس جمهور در امور ورزش در مورد فدراسیون ها و رویکرد وزارت ورزش نسبت به استقلال آنها گفت: اساسنامه ای برای فدراسیون ها داریم که ترکیب مجامع را آنها را مشخص می کند. رویکرد کاری ما این است که استقلال فدراسیون ها حفظ شود و به گزینه منتخب مجمع هم احترام می گذاریم. رای مجمع محترم است حتی اگر باعث انتخاب گزینه ای شود که مورد نظر وزارت ورزش نیست. هیچ دخالت غیرقانونی در انتخابات فدراسیون ها نداریم. هیچ وقت هم به دنبال مهندسی کردن انتخابات نبوده ایم. 

در مورد تایید صلاحیت کاندیداهای رد شده کشتی هیچ ورودی نداشتیم

سلطانی فر در مورد انتخابات فدرسیون کشتی و روند تائید صلاحیت کاندیدا که منجر به تایید صلاحیت دو نفر از آنها بعد از رد صلاحیت ابتدایی آنها شد، یادآور شد: وزارت ورزش هیچ ورودی به این موضوع نداشت. همان نهادی که این کاندیداها را رد کردند یک روز مانده به انتخابات رای شان را تغییر دادند.

در مورد پرونده قضایی کاندیداها از وزیر اطلاعات بپرسید

وزیر ورزش درباره شرایط موردنظر برای بررسی صلاحیت کاندیداها و اینکه آیا ممکن است پرونده قضایی خاصی داشته باشند که منجر به رد صلاحیت شان شود، تصریح کرد: بهتر است در این مورد و شرایط و معیارهای موردنظر کاندیداها از وزیر اطلاعات بپرسید.

افراد وزارت ورزش با تصمیم خود وارد انتخابات می شوند

سلطانی فر همچنین در خصوص ورود برخی از اعضای وزارت ورزش مانند مازیار ناظمی به انتخابات فدراسیون ها و کاندیدا شدن آنها گفت: این قبیل موضوعات و تصمیمات، نتیجه تصمیم خود افراد است. افراد خودشان در مورد حضور در انتخابات فدراسیون ها تصمیم گیرنده هستند. ربطی به ما ندارد.

می توانیم برای فدراسیون ها سرپرست انتخاب کنیم

وزیر ورزش در مورد انتخاب سرپرست برای فدراسیون ها گفت: بعضا به خاطر یک رویداد بین المللی تصمیم گرفته می شود که فدراسیون آن رویداد را پشت سر بگذارد سپس انتخابات شان را برگزار کنیم. درکل اختیارات ما این اجازه را می‌دهد که برای فدراسیون ها سرپرست تعیین کنیم.

کاری به زمزمه های حضور داورزنی در انتخابات والیبال ندارم

وزیر ورزش در مورد انتخابات فدراسیون والیبال و زمزمه های مطرح شده درباره حضور محمدرضا داورزنی معاون وزارت ورزش در این انتخابات اظهار کرد: کاری به زمزمه های رسانه ها و صحبت های مطرح شده ندارم. شاید به خاطر اینکه داورزنی 12 سال رئیس فدراسیون بوده است و حضور موفقی هم در این فدراسیون داشته، فکر می کنند تاخیر در برگزاری انتخابات فدراسیون والیبال به خاطر ورود او است. این موضوعاتی است که رسانه ها مطرح می کنند. 

ثبت نام از کاندیداهای والیبال تا 3 - 2 هفته دیگر

وی افزود: به زودی انتخابات والیبال را برگزار می کنیم.باید شرایط را بررسی کنیم و در مورد آن تصمیم بگیریم اما تا دو سه هفته دیگر ثبت نام کاندیداهای والیبال را انجام می دهیم. 

می توانیم در المپیک توکیو رشته های جدید مدال آور داشته باشیم

معاون رئیس جمهوری در امور ورزش با یادآوری 16 دوره حضور ایران در ادوار مختلف المپیک گفت: در تمام این دوران در 4 رشته مدال آور بودیم. فکر می کنیم برای المپیک توکیو در کاراته هم مدال آور شویم. علاوه بر این در شمشیربازی و جودو هم امید زیادی داریم که ورزشکار صاحب سکو داشته باشیم.

در برخی رشته ها وضعیت کسب سهمیه خوب است

وی در این رابطه ادامه داد: در تیراندازی وضعیت کسب سهمیه خوب است اما اینکه مدال بگیریم، سخت است. در قایقرانی می توانیم سهمیه بگیریم اما کسب مدال سخت است. والیبال هم همچین شرایطی را دارد.

وقتی آمدم اوضاع سرخابی ها اصلا خوب نبود

سلطانی فر با یادآوری اینکه سال 94 واگذاری سرخابی ها منتفی شد، گفت: وقتی من آمدم موقعیت دو باشگاه خیلی خوب نبود. با مشکلات زیادی مواجه بودند. حتی سال اول بحث دریافت مجوز حرفه ای از کنفدراسیون فوتبال آسیا مطرح بود و از نظر پرونده هایی که پرسپولیس و استقلال در محاکم داخلی و خارجی داشتند هم مشکلاتی وجود داشت. چندماه درگیر وضعیت آنها برای پرداخت بدهی های شان بودیم. نزدیک به سه ماه هر شب در وزارت ورزش برای این دو باشگاه جلسه داشتیم تا بتوانیم وضعیت آنها را سامان دهیم. در نهایت موفق شدیم مجوز حرفه ای دریافت کنیم و بخشی از بدهی ها را همان زمان از طریق اسپانسرها پرداخت کردیم. مسائل مالیاتی آنها را که طی سال ها بلاتکلیف بود، پرداخت کردیم. 

پیگیری وضعیت مالیاتی پرسپولیس و استقلال 

وی ادامه داد: با مسئولان سازمان مالیاتی به تاریخ 23 بهمن ماه سال 95 جلسه داشتم و گفتم که درآمد سرخابی ها بیشتر از هزینه های شان نیست، این مالیات ها از کجا آمده است که باید پرداخت کنند؟ این دو باشگاه همیشه هفت شان گرو هشت شان بوده است. آنها به درستی گفتند وقتی اظهارنامه مالیاتی از دو باشگاه نداشته ایم و حساب و کتابی با آنها انجام نشده، باید این دو باشگاه را بدهکار بدانیم. با این حال دوستان سازمان امور مالیاتی با حسن نیت قبول کردند که وضعیت خاصی را برای شفاف سازی و با ارائه مدارک و اسناد موردنیاز، ایجاد کنیم. سال گذشته بعد از اینکه برخی مسئولان را توجیه کردیم، پیشنهاد واگذاری را به دولت ارائه کردیم. این پیشنهاد با تصویب هیات دولت همراه بود.

پرسپولیس و استقلال امروز واگذار شوند بهتر از فردا است

وزیر ورزش در مورد خصوصی سازی پرسپولیس و استقلال نیز گفت: باورمان این است که اجرای مصوبه مجلس به این شکل، مشکلاتی ایجاد می کند. بنده به عنوان وزیر مربوطه باید بگویم رویکرد ما این است که هرچه سریعتر به بخش خصوصی واگذار کنیم. حتی واگذاری امروز بهتر از فردا است. تلاش می کنیم تا پایان سال واگذاری انجام شود. 

رابطه ما با همه فدراسیون ها خوب است حتی فوتبال

وزیر ورزش در مورد فدراسیون فوتبال و چگونگی رابطه وزارت ورزش با فدراسیون فوتبال به خصوص با توجه به مسائلی که در مورد بازنشستگی مهدی تاج مطرح بود نیز توضیح داد و گفت:  رابطه ما با همه فدراسیون ها و حتی فوتبال خوب است.

نمی توان به بازگشت تاج  و موقعیت او ایراد قانونی گرفت

وی در این رابطه ادامه داد: نمی دانم چرا رسانه تلاش می کنند اگر اختلافی وجود دارد آن را بزرگ جلوه دهند  یا اگر هم نیست آن را ایجاد کنند. با فدراسیون فوتبال هیچ مشکلی نداریم. سر مسائل مربوط به بازنشستگی کمک کردیم که این مسائل به درستی حل شود. 10 رئیس بازنشسته داشتیم که به موقع کنار گذاشته شدند. در این میان طبق برخی تبصره ها تاج به کار بازگشت داده شد. الان بازنشسته نیست که کسی ایراد قانونی بگیرد. 

ضوابط لیگ فوتبال مانند نامش باید حرفه ای باشد

وزیر ورزش در مورد  لیگ برتر فوتبال و اینکه با فدراسیون برای تعویق آن موافق هستید، گفت: صحبت اصلی ما این است که در واقع با استانداردسازی باشگاه ها و روالی که باید وجود داشته باشد، موافق هستیم. نمی توانیم بگوییم لیگ حرفه ای داریم اما همه ضوابط و شرایط موجود آماتور باشد.

برخی به دنبال خود تعلیقی داخلی هستند

معاون رئیس جمهوری همچنین در مورد برخی صحبت های مطرح پیرامون دخالت دولت در فدراسیون فوتبال و امکان تعلیق این رشته گفت:  برخی به دنبال «خود تعلیقی داخلی» هستند. اما اینطور نیست که برخی در خارج از کشور نشسته باشند تا ما کج یا راست راه برویم و تعلیق مان کنند. 

تند روی رسانه های ورزشی در ایجاد استرس 

سلطانی فر در پایان در مورد فضای مجازی و اهمیت آن گفت: رسانه های ورزشی در جنجال آفرینی و ایجاد استرس خیلی تند می روند. دلم برای هوادارن ورزش و به خصوص فوتبال می سوزد که برخی اخباز کذب برای شان ایجاد می کند. تنها عرصه ای که موجبات شور ونشاط خوبی ایجادمی کند ورزش است، در اثر تحریم ها استرس به اندازه کافی ایجاد شده است. دیگر با این اخبار نباید استرس ایجاد کرد. 


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

فواید کاهو در حفظ قوه بینایی و پیشگیری از سرطان

فعلا تمام تمرکز ما روی تیم ملی است

آرمان زنگنه: تیم ملی بسکتبال شرایط برنده شدن در جام جهانی را دارد

افزایش ضریب بازیافت میادین نفت وگاز با قراردادهای IPC

سهام آسیایی اندکی رشد کرد/ کاهش نگرانی سرمایه گذاران از رکود

برنامه نظام بانکی برای رونق تولید

تامین اعتبار افزایش مستمری مددجویان

نظارت آتش نشانی بر ایمنی کافی شاپ ها و رستوران ها

200هزار شغل توسط سازمان میراث فرهنگی در سال گذشته ایجاد شد

حضور سیاسیون در پرسپولیس ثمری ندارد/ توانایی قهرمانی دوباره هست

واریز 3هزار میلیارد تومان حق بیمه ثالث به حساب سه ارگان

ارائه خدمات درمانی به بیش از 48 هزار زائر ایرانی در مدینه

15 درصد زمین‌های دولتی در حال واگذاری است

آتن: درخواست رسمی برای پهلوگرفتن نفتکش ایرانی دریافت نکرده‌ایم

ما هیچگاه به دنبال جنگ نبوده و نخواهیم بود

آغاز ثبت اطلاعات بازار کار 15 تا 64 ساله ها در سامانه جامع اشتغال

اروپایی‌هابرجام رانقض کردند

گام سوم درحال طراحی است/در مورد«آدریان دریا»به آمریکا هشدار دادیم

آزادی نفتکش ایرانی کافی نیست و باید خسارت پرداخت شود

دستگیری سارقان اماکن خصوصی در شهریار

آسفالت و لکه گیری خیابان رز تختی و جنت در شهر فردوسیه انجام شد

برگزاری اولین جلسه بررسی و تهیه و بازنگری طرح جامع شهر فردوسیه

دیدار اعضای شورا با ورزشکار حادثه دیده در شهر فردوسیه

مشکلات شهرک ثامن الائمه با حضور هیئت امنا مسجد و شهردار فردوسیه بررسی شد

تسطیح و لکه گیری خیابان شهید خلیلی شهر فردوسیه انجام گرفت

ملاقات مردمی شهردار صالحیه با شهروندان برگزار شد

شهر صالحیه بمناسبت فرارسیدن عید غدیر خم و هفته دولت آذین بندی شد

بازدید سرپرست شهرداری شهریار از مناطق اندیشه،کهنز،وائین

بازدید سرپرست شهرداری شهریار از سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی

ملاقات عمومی شهردار با شهروندان اندیشه

رکورد صادرات برق شکسته شد

مشارکت مردم به طور معجزه آسا مشکلات را برطرف می‌کند

کشف 6 تن مواد افیونی در غرب استان تهران

تاج پاسخگوی اتفاقات فوتبال باشد

بهره برداری از «دریاچه باغ هنر»

گزارش مهم «ماس» به «مرکل» درباره ائتلاف دریایی آمریکا

روابط ایران و کویت دوستانه است

بسته‌های تشویقی برای فعالین هوش مصنوعی

مردم خواستار تسریع در رسیدگی به پرونده‌های فساد اقتصادی هستند

اگر ناوهای اتمی هدف قرارگیرد، تأمین آب منطقه با مشکل روبرو می‌شود

نماز عبادی سیاسی جمعه 25 مرداد 98

طرح جمع آوری سد معبر مجدداً توسط شهرداری گلستان کلید خورد

جلسه شورای معاونین شهرداری شهریار

تجلیل از آزادگان شاغل در شهرداری شهریار

شهردار صالحیه از خرید دو حلقه چاه برای آبیاری فضای سبز شهری خبر داد

پیشرفت مطلوب ساخت سالن ورزشی چندمنظوره در شهرک امام حسین (ع) شهر گلستان

جمشید نفر رئیس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران شد

پیام ویلموتس به بازیکنان باشگاهی: چشم‌های تیم ملی باز خواهد بود

برای برقراری امنیت مراسم اربعین امسال از پهپاد استفاده می‌کنیم

پیگیری فرماندار بهارستان برای تجهیز و بهسازی نانوایی ها