آخرین مطالب

صالحی امیری:

قصد ورود به فوتبال را ندارم ورزشی

قصد ورود به فوتبال را ندارم

  بزرگنمایی:

سید رضا صالحی امیری در واکنش به برخی صحبت های مطرح شده در رابطه با حضورش در انتخابات دوره آتی فدراسیون فوتبال گفت: همینجا در کمیته ملی المپیک هستم و جایگاه مان را داریم. باید برنامه ای که تعریف کرده ایم را باید به نتیجه برسانیم. قطعا بنده هیچ گونه ورودی به هیچ فدراسیونی نخواهم داشت.

انگیزه ای برای ورود به انتخابات فوتبال ندارم

وی ادامه داد: تلاش ما در کمیته ملی المپیک این استکه در کنار وزارت ورش از جامعه بزرگ ورزش حمایت کنیم. مشخصا اینجانب هیچ گونه انگیزه ای برای ورود به انتخابات هیچ فدراسیونی نداریم از جمله فوتبال.

استعفای مجیدی صحت ندارد

رئیس کمیته ملی المپیک که در برنامه سلام صبح بخیر سیما حضور پیدا کرده بود، در ر ابطه با تیم فوتبال امید، وضعیت فرهاد مجیدی در این تیم و برخی اختلاف نظرها که تا مرز استعفای وی هم پیش رفته است، تصریح کرد: این موضوع صحت ندارد. فرهاد مجیدی منتخب فدراسیون فوتبال است و رسالت ما هم حمایت از سرمربی منتخب است. مجیدی در کنار استیلی و دیگر اعضای کادر فنی کارشان را انجام می دهند. انتظارمان این است که بعد از بیش از چهار دهه، تیم فوتبال امید اینبار بتواند به المپیک راه یابد.

تیم امید نیازمند حمایت است

وی با بیان اینک در این زمینه چند اتفاق باید رخ دهد، خاطرنشان کرد: اول اینکه باشگاه ها باید حمایت و همکاری داشته باشند. نسل جدید نیازمند حمایت از سوی باشگاه ها هستند. دوم اینکه مجموعه جوانی که در اردو هستند بتوانند کسب تجربه کنند. 

نشست با تاج و داورزنی در مورد تیم امید 

صالحی امیری خاطرنشان کرد: تیم امید بستر اصلی برای تیم ملی است و جوانان امروز بسیار خوب درخشیدند. حمایت های مالی و پشتیبانی در اردو نیز انجام شده است. اخیرا با آقایان تاج و داورزنی جلسه ای داشتیم و مشغول بحث و تلاش برای حمایت هستیم تا این تیم بدون کوچکترین مشکل راهی 2020 شود.

اضافه شدن دستیار خارجی به تیم امید 

رئیس کمیته ملی المپیک درباره حضور دستیار خارجی در تیم امید و اینکه «آیا ممکن است به المپیک راه پیدا کند؟»، گفت: فرهاد مجیدی یک دستیار خارجی را پیشنهاد کرد، ما هم مشکلی نداریم و او اضافه می شود. ما در انتخاب مربی دخالت مستقیم نداریم، تلاشمان این است که آنها موفق باشند. ما در تلاشیم که مسئله تیم امید در چارچوب تیم ملی ما دیده شود. اکنون هم وزارت ورزش و هم کمیته المپیک و هم فدراسیون به صورت جدی پشتیبان تیم امید هستیم تا شاهد راه یابی آن به 2020 باشیم.

اختلافات ورزش کم نشده، از بین رفته است

وی درباره کاهش اختلاف در ورزش که سیاست اصلی کمیته ملی المپیک است، تصریح کرد: اختلافات دیگر نیست و از لفظ کم هم استفاده نکنید. همیشه حاشیه های ورزش فربه و متن آن لاغر بود اما در این دوره سیاست های ما بر این قرار گرفت که حاشیه ها که انرژی را کم می کنند کنار بگذاریم و به متن که ما را به قله می رساند بپردازیم. کنار گذاشتن حاشیه ها و داشتن برنامه برای رسیدن به وفاق مهم است. ما کسی را مقصر نمی دانیم و همه در کنار هم تلاش می کنیم. چالش ها و موانع هم مسئولیت دارد. ما همیشه دنبال مقصر می گردیم ولی در این دوره دنبال مقصر نمی گردیم و وظیفه ما وفاق برای آماده سازی تیم ها و رسیدن به قله ها و سکوها است و مسئولیت چالش ها را هم می پذیریم. چرا که مشکلات همواره از جایی شروع می شود که ما فرافکنی کنیم و تقصیر را دیگران بیندازیم.

با وفاق وارد رویدادهای بین المللی می شویم

صالحی امیری یادآور شد: امروز کادر مدیریتی ورزش ایران همه و همه در یک شرایط واقعا انسجامی و وفاق به سر می برند چون اهداف بلندتری داریم و می خواهیم در عرصه های جهانی بدرخشیم. اگر والیبال و کشتی ما می درخشد محصول انسجام است و ما چند رویداد دیگر پیش رو داریم که باید با وفاق وارد آنها شویم.

نظام تصمیم گیری فردی منسوخ شده است

صالحی امیری در خصوص پشتیبانی و حمایت مالی فدراسیون‌ها و ورزشکاران نیز گفت: مجموعه ظرفیت نرم افزاری و سخت افزاری و منابع مالی ما در وزارت ورزش درگیر کسب سهیمه است. ما ستاد عملیاتی در کمیته المپیک به سرپرستی نصرالله سجادی ایجاد کردیم و ستاد عالی نیز به ریاست وزیر ورزش ایجاد شده و همه تصمیم گیر هستند. نظام تصمیم گیری فردی در دنیا هم منسوخ شده است. ما 17 کمیته داریم که شامل نخبه ها هستند و اتاق تصمیم گیری و فکر ما این کمیته ها هستند و در نهایت ما به تصمیم گیری می پردازیم. از نظر منطق مدیریتی فردگرایی مرده است.

ورزش به منابع بیشتری نیاز دارد

وی ادامه داد: دولت با همین شرایط اقتصادی کمک می کند. ما حدود 80 درصد منابع سال قبل را تا مرداد ماه تخصیص داده ایم. البته ورزش ما نیاز بیشتری دارد اما به هر حال باید شرایط کشور را درک کرد. ظرفیت های ما همگی 24 ساعته در خدمت و تیم ها در داخل و خارج در اردو هستند. آن چیزی که در ظرفیت کشور و توان دولت است انجام شده و در این زمینه شفاف بوده ایم. همه دریافت ها و پرداخت های ما در سایت موجود است.

برای المپیک توکیو بیشتر از دوره قبل کسب سهمیه می کنیم

رئیس کمیته المپیک میزان سهمیه ایران در المپیک سال آینده و مقام ایران را اینگونه پیش بینی کرد: منطق پیش بینی منطق خوبی نیست. اگر بپرسید برای کسب سهمیه چه می کنید، باید بگویم ما تصمیم گیر نیستیم و هرکسی کسب سهمیه کرد اعزام می شود. برخی رشته ها تا اردیبهشت 99 برای کسب سهمیه فرصت دارند. پیش بینی ما این است که کسب سهمیه ما از دور قبل بیشتر باشد اساسا بحث مدال به سه عامل کسب سهمیه، وضعیت رقبا و آمادگی 206 کشور دیگر برمی گردد. آنجا عرصه ثانیه ها است و در دومیدانی صدم ثانیه هم ارزش دارد، امید ما این است که کاروان ما در 2020 بدرخشد.

دعوت از اهالی ورزش برای اهدای یادبودهای شان به موزه ملی ورزش

صالحی امیری در خصوص راه اندازی موزه ورزش و تاریخ شفاهی ورزش یادآور شد: همواره موزه ها نمایانگر غرور ملت ها هستند. همانطور که یک ایرانی در موزه ایران باستان احساس غرور می کند، برای موزه ورزش نیز احساس نیاز کردیم و در 2500 متر فضا آن را راه اندازی کردیم تا کنون بیش از 200 مدال و کاپ اهدا شده و از همه پیشکسوتان، ورزشکاران، خبرنگاران و مردم می خواهیم آثار، اسناد، عکسها، لباس و... را به موزه قرض بدهند و ما به آنها سند می دهیم و محفوظ است.

بیان تلخی ها و شیرینی های 100 ساله ورزش در تاریخ شفاهی ورزش

وی افزود: درباره تاریخ شفاهی ورزش ایران هم یک نکته خیلی مهم این است که این ملت پرخاطره است. از سال 1306 ورزش مدرن ایران آغاز شده و جام ارجان مربوط به 3200 سال قبل است و 5 حلقه است که برخی معتقدند 5 حلقه المپیک از آن گرفته شده و همه ورزشی است. این تاریخ نیازمند بازگویی و بازنویسی است. بنابراین یک تیم قوی شروع به کار کرده اند و ما در مجموع برای همه رشته های ورزشی و همه قهرمانان فایل باز کرده ایم و تاریخ شفاهی بیانگر تلخی ها و شیرینی های جامعه ورزش در یک صد سال گذشته است.

تصمیم گرفتیم مناقشه زیادی در فوتبال نداشته باشیم

رئیس کمیته المپیک درباره زمان آغاز لیگ برتر فوتبال گفت: ما تصمیم گرفتیم در فوتبال خیلی مداخله نکنیم چون پرمناقشه است. پریروز جلساتی داشتیم که امروز هم ادامه دارد و لیگ همین روزها برگزار می شود. نسلی در جامعه منتظرند و نمی شود آنها را نادیده بگیریم. روزهای آینده تاریخ قطعی اعلام می شود و لیگ به عنوان بخشی از مطالبه مردم برگزار می شود.

وی درباره برگزاری بازی افتتاحیه لیگ در 31 مرداد گفت: لیگ همین روزها برگزار خواهد شد.

سهراب مرادی بدون جراحی به المپیک می رسد

 صالحی امیری درباره دلیل کاهش سهمیه در وزنه برداری در المپیک نیز گفت: کمیته ملی المپیک قوانین سختی را وضع کرده و ما باید بدانیم دنیا به سمت ورزش پاک می رود. در گذشته مشکلاتی درباره دوپینگ داشتیم. برای 2020 دو سهمیه بیشتر نداریم و باید دقت کنیم. همچنین برای سهراب مرادی قهرمانمان که اکنون در آلمان است طلب شفا دارم. روز شنبه با پزشک ایشان جلسه ای داشتم و از وضعیت سهراب خیلی راضی بود. ایشان قول داد سهراب را بدون جراحی به المپیک برساند.

ورزش بدون قهرمان معنایی ندارد

صالحی امیری درباره راه اندازی گروه تلگرامی که در آن اکثر قهرمانان به نام ایران در آن حضور دارند، تصریح کرد: جامعه ورزش هویت خود را از قهرمانان می گیرد، از تختی انسان بزرگ و با معرفت و با فضیلت که پهلوان ما است تا سایر عزیزانی که در عرصه ها می درخشند. بنابراین نمی شود ورزش را بدون قهرمان توصیف کرد. ما گروهی داریم که احوال قهرمانان ورزشی را می پرسیم. ورزش بدون قهرمان معنایی ندارد و نمی شود از احسان حدادی بخواهید در 2020 سکو برود اما مسائل او را نبینید یا سهراب مرادی قهرمان طلایی شما باشد اما احوالش را نپرسید.

ورزش ایران کام ملت را شیرین می کند

رئیس کمیته المپیک در پایان گفت: ورزش ایران کام ملت را شیرین خواهد کرد و انگیزه و اراده قوی دارد تا شرایطی ایجاد کند که ملت ایران در شرایط سخت اقتصادی کامشان شیرین شود. همانطور که والیبال کام مردم را شیرین کرد و باقی رشته ها هم سهمیه خواهند گرفت.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

فواید کاهو در حفظ قوه بینایی و پیشگیری از سرطان

فعلا تمام تمرکز ما روی تیم ملی است

آرمان زنگنه: تیم ملی بسکتبال شرایط برنده شدن در جام جهانی را دارد

افزایش ضریب بازیافت میادین نفت وگاز با قراردادهای IPC

سهام آسیایی اندکی رشد کرد/ کاهش نگرانی سرمایه گذاران از رکود

برنامه نظام بانکی برای رونق تولید

تامین اعتبار افزایش مستمری مددجویان

نظارت آتش نشانی بر ایمنی کافی شاپ ها و رستوران ها

200هزار شغل توسط سازمان میراث فرهنگی در سال گذشته ایجاد شد

حضور سیاسیون در پرسپولیس ثمری ندارد/ توانایی قهرمانی دوباره هست

واریز 3هزار میلیارد تومان حق بیمه ثالث به حساب سه ارگان

ارائه خدمات درمانی به بیش از 48 هزار زائر ایرانی در مدینه

15 درصد زمین‌های دولتی در حال واگذاری است

آتن: درخواست رسمی برای پهلوگرفتن نفتکش ایرانی دریافت نکرده‌ایم

ما هیچگاه به دنبال جنگ نبوده و نخواهیم بود

آغاز ثبت اطلاعات بازار کار 15 تا 64 ساله ها در سامانه جامع اشتغال

اروپایی‌هابرجام رانقض کردند

گام سوم درحال طراحی است/در مورد«آدریان دریا»به آمریکا هشدار دادیم

آزادی نفتکش ایرانی کافی نیست و باید خسارت پرداخت شود

دستگیری سارقان اماکن خصوصی در شهریار

آسفالت و لکه گیری خیابان رز تختی و جنت در شهر فردوسیه انجام شد

برگزاری اولین جلسه بررسی و تهیه و بازنگری طرح جامع شهر فردوسیه

دیدار اعضای شورا با ورزشکار حادثه دیده در شهر فردوسیه

مشکلات شهرک ثامن الائمه با حضور هیئت امنا مسجد و شهردار فردوسیه بررسی شد

تسطیح و لکه گیری خیابان شهید خلیلی شهر فردوسیه انجام گرفت

ملاقات مردمی شهردار صالحیه با شهروندان برگزار شد

شهر صالحیه بمناسبت فرارسیدن عید غدیر خم و هفته دولت آذین بندی شد

بازدید سرپرست شهرداری شهریار از مناطق اندیشه،کهنز،وائین

بازدید سرپرست شهرداری شهریار از سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی

ملاقات عمومی شهردار با شهروندان اندیشه

رکورد صادرات برق شکسته شد

مشارکت مردم به طور معجزه آسا مشکلات را برطرف می‌کند

کشف 6 تن مواد افیونی در غرب استان تهران

تاج پاسخگوی اتفاقات فوتبال باشد

بهره برداری از «دریاچه باغ هنر»

گزارش مهم «ماس» به «مرکل» درباره ائتلاف دریایی آمریکا

روابط ایران و کویت دوستانه است

بسته‌های تشویقی برای فعالین هوش مصنوعی

مردم خواستار تسریع در رسیدگی به پرونده‌های فساد اقتصادی هستند

اگر ناوهای اتمی هدف قرارگیرد، تأمین آب منطقه با مشکل روبرو می‌شود

نماز عبادی سیاسی جمعه 25 مرداد 98

طرح جمع آوری سد معبر مجدداً توسط شهرداری گلستان کلید خورد

جلسه شورای معاونین شهرداری شهریار

تجلیل از آزادگان شاغل در شهرداری شهریار

شهردار صالحیه از خرید دو حلقه چاه برای آبیاری فضای سبز شهری خبر داد

پیشرفت مطلوب ساخت سالن ورزشی چندمنظوره در شهرک امام حسین (ع) شهر گلستان

جمشید نفر رئیس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران شد

پیام ویلموتس به بازیکنان باشگاهی: چشم‌های تیم ملی باز خواهد بود

برای برقراری امنیت مراسم اربعین امسال از پهپاد استفاده می‌کنیم

پیگیری فرماندار بهارستان برای تجهیز و بهسازی نانوایی ها