آخرین مطالب

صالحی امیری:

قصد ورود به فوتبال را ندارم ورزشی

قصد ورود به فوتبال را ندارم

  بزرگنمایی:

سید رضا صالحی امیری در واکنش به برخی صحبت های مطرح شده در رابطه با حضورش در انتخابات دوره آتی فدراسیون فوتبال گفت: همینجا در کمیته ملی المپیک هستم و جایگاه مان را داریم. باید برنامه ای که تعریف کرده ایم را باید به نتیجه برسانیم. قطعا بنده هیچ گونه ورودی به هیچ فدراسیونی نخواهم داشت.

انگیزه ای برای ورود به انتخابات فوتبال ندارم

وی ادامه داد: تلاش ما در کمیته ملی المپیک این استکه در کنار وزارت ورش از جامعه بزرگ ورزش حمایت کنیم. مشخصا اینجانب هیچ گونه انگیزه ای برای ورود به انتخابات هیچ فدراسیونی نداریم از جمله فوتبال.

استعفای مجیدی صحت ندارد

رئیس کمیته ملی المپیک که در برنامه سلام صبح بخیر سیما حضور پیدا کرده بود، در ر ابطه با تیم فوتبال امید، وضعیت فرهاد مجیدی در این تیم و برخی اختلاف نظرها که تا مرز استعفای وی هم پیش رفته است، تصریح کرد: این موضوع صحت ندارد. فرهاد مجیدی منتخب فدراسیون فوتبال است و رسالت ما هم حمایت از سرمربی منتخب است. مجیدی در کنار استیلی و دیگر اعضای کادر فنی کارشان را انجام می دهند. انتظارمان این است که بعد از بیش از چهار دهه، تیم فوتبال امید اینبار بتواند به المپیک راه یابد.

تیم امید نیازمند حمایت است

وی با بیان اینک در این زمینه چند اتفاق باید رخ دهد، خاطرنشان کرد: اول اینکه باشگاه ها باید حمایت و همکاری داشته باشند. نسل جدید نیازمند حمایت از سوی باشگاه ها هستند. دوم اینکه مجموعه جوانی که در اردو هستند بتوانند کسب تجربه کنند. 

نشست با تاج و داورزنی در مورد تیم امید 

صالحی امیری خاطرنشان کرد: تیم امید بستر اصلی برای تیم ملی است و جوانان امروز بسیار خوب درخشیدند. حمایت های مالی و پشتیبانی در اردو نیز انجام شده است. اخیرا با آقایان تاج و داورزنی جلسه ای داشتیم و مشغول بحث و تلاش برای حمایت هستیم تا این تیم بدون کوچکترین مشکل راهی 2020 شود.

اضافه شدن دستیار خارجی به تیم امید 

رئیس کمیته ملی المپیک درباره حضور دستیار خارجی در تیم امید و اینکه «آیا ممکن است به المپیک راه پیدا کند؟»، گفت: فرهاد مجیدی یک دستیار خارجی را پیشنهاد کرد، ما هم مشکلی نداریم و او اضافه می شود. ما در انتخاب مربی دخالت مستقیم نداریم، تلاشمان این است که آنها موفق باشند. ما در تلاشیم که مسئله تیم امید در چارچوب تیم ملی ما دیده شود. اکنون هم وزارت ورزش و هم کمیته المپیک و هم فدراسیون به صورت جدی پشتیبان تیم امید هستیم تا شاهد راه یابی آن به 2020 باشیم.

اختلافات ورزش کم نشده، از بین رفته است

وی درباره کاهش اختلاف در ورزش که سیاست اصلی کمیته ملی المپیک است، تصریح کرد: اختلافات دیگر نیست و از لفظ کم هم استفاده نکنید. همیشه حاشیه های ورزش فربه و متن آن لاغر بود اما در این دوره سیاست های ما بر این قرار گرفت که حاشیه ها که انرژی را کم می کنند کنار بگذاریم و به متن که ما را به قله می رساند بپردازیم. کنار گذاشتن حاشیه ها و داشتن برنامه برای رسیدن به وفاق مهم است. ما کسی را مقصر نمی دانیم و همه در کنار هم تلاش می کنیم. چالش ها و موانع هم مسئولیت دارد. ما همیشه دنبال مقصر می گردیم ولی در این دوره دنبال مقصر نمی گردیم و وظیفه ما وفاق برای آماده سازی تیم ها و رسیدن به قله ها و سکوها است و مسئولیت چالش ها را هم می پذیریم. چرا که مشکلات همواره از جایی شروع می شود که ما فرافکنی کنیم و تقصیر را دیگران بیندازیم.

با وفاق وارد رویدادهای بین المللی می شویم

صالحی امیری یادآور شد: امروز کادر مدیریتی ورزش ایران همه و همه در یک شرایط واقعا انسجامی و وفاق به سر می برند چون اهداف بلندتری داریم و می خواهیم در عرصه های جهانی بدرخشیم. اگر والیبال و کشتی ما می درخشد محصول انسجام است و ما چند رویداد دیگر پیش رو داریم که باید با وفاق وارد آنها شویم.

نظام تصمیم گیری فردی منسوخ شده است

صالحی امیری در خصوص پشتیبانی و حمایت مالی فدراسیون‌ها و ورزشکاران نیز گفت: مجموعه ظرفیت نرم افزاری و سخت افزاری و منابع مالی ما در وزارت ورزش درگیر کسب سهیمه است. ما ستاد عملیاتی در کمیته المپیک به سرپرستی نصرالله سجادی ایجاد کردیم و ستاد عالی نیز به ریاست وزیر ورزش ایجاد شده و همه تصمیم گیر هستند. نظام تصمیم گیری فردی در دنیا هم منسوخ شده است. ما 17 کمیته داریم که شامل نخبه ها هستند و اتاق تصمیم گیری و فکر ما این کمیته ها هستند و در نهایت ما به تصمیم گیری می پردازیم. از نظر منطق مدیریتی فردگرایی مرده است.

ورزش به منابع بیشتری نیاز دارد

وی ادامه داد: دولت با همین شرایط اقتصادی کمک می کند. ما حدود 80 درصد منابع سال قبل را تا مرداد ماه تخصیص داده ایم. البته ورزش ما نیاز بیشتری دارد اما به هر حال باید شرایط کشور را درک کرد. ظرفیت های ما همگی 24 ساعته در خدمت و تیم ها در داخل و خارج در اردو هستند. آن چیزی که در ظرفیت کشور و توان دولت است انجام شده و در این زمینه شفاف بوده ایم. همه دریافت ها و پرداخت های ما در سایت موجود است.

برای المپیک توکیو بیشتر از دوره قبل کسب سهمیه می کنیم

رئیس کمیته المپیک میزان سهمیه ایران در المپیک سال آینده و مقام ایران را اینگونه پیش بینی کرد: منطق پیش بینی منطق خوبی نیست. اگر بپرسید برای کسب سهمیه چه می کنید، باید بگویم ما تصمیم گیر نیستیم و هرکسی کسب سهمیه کرد اعزام می شود. برخی رشته ها تا اردیبهشت 99 برای کسب سهمیه فرصت دارند. پیش بینی ما این است که کسب سهمیه ما از دور قبل بیشتر باشد اساسا بحث مدال به سه عامل کسب سهمیه، وضعیت رقبا و آمادگی 206 کشور دیگر برمی گردد. آنجا عرصه ثانیه ها است و در دومیدانی صدم ثانیه هم ارزش دارد، امید ما این است که کاروان ما در 2020 بدرخشد.

دعوت از اهالی ورزش برای اهدای یادبودهای شان به موزه ملی ورزش

صالحی امیری در خصوص راه اندازی موزه ورزش و تاریخ شفاهی ورزش یادآور شد: همواره موزه ها نمایانگر غرور ملت ها هستند. همانطور که یک ایرانی در موزه ایران باستان احساس غرور می کند، برای موزه ورزش نیز احساس نیاز کردیم و در 2500 متر فضا آن را راه اندازی کردیم تا کنون بیش از 200 مدال و کاپ اهدا شده و از همه پیشکسوتان، ورزشکاران، خبرنگاران و مردم می خواهیم آثار، اسناد، عکسها، لباس و... را به موزه قرض بدهند و ما به آنها سند می دهیم و محفوظ است.

بیان تلخی ها و شیرینی های 100 ساله ورزش در تاریخ شفاهی ورزش

وی افزود: درباره تاریخ شفاهی ورزش ایران هم یک نکته خیلی مهم این است که این ملت پرخاطره است. از سال 1306 ورزش مدرن ایران آغاز شده و جام ارجان مربوط به 3200 سال قبل است و 5 حلقه است که برخی معتقدند 5 حلقه المپیک از آن گرفته شده و همه ورزشی است. این تاریخ نیازمند بازگویی و بازنویسی است. بنابراین یک تیم قوی شروع به کار کرده اند و ما در مجموع برای همه رشته های ورزشی و همه قهرمانان فایل باز کرده ایم و تاریخ شفاهی بیانگر تلخی ها و شیرینی های جامعه ورزش در یک صد سال گذشته است.

تصمیم گرفتیم مناقشه زیادی در فوتبال نداشته باشیم

رئیس کمیته المپیک درباره زمان آغاز لیگ برتر فوتبال گفت: ما تصمیم گرفتیم در فوتبال خیلی مداخله نکنیم چون پرمناقشه است. پریروز جلساتی داشتیم که امروز هم ادامه دارد و لیگ همین روزها برگزار می شود. نسلی در جامعه منتظرند و نمی شود آنها را نادیده بگیریم. روزهای آینده تاریخ قطعی اعلام می شود و لیگ به عنوان بخشی از مطالبه مردم برگزار می شود.

وی درباره برگزاری بازی افتتاحیه لیگ در 31 مرداد گفت: لیگ همین روزها برگزار خواهد شد.

سهراب مرادی بدون جراحی به المپیک می رسد

 صالحی امیری درباره دلیل کاهش سهمیه در وزنه برداری در المپیک نیز گفت: کمیته ملی المپیک قوانین سختی را وضع کرده و ما باید بدانیم دنیا به سمت ورزش پاک می رود. در گذشته مشکلاتی درباره دوپینگ داشتیم. برای 2020 دو سهمیه بیشتر نداریم و باید دقت کنیم. همچنین برای سهراب مرادی قهرمانمان که اکنون در آلمان است طلب شفا دارم. روز شنبه با پزشک ایشان جلسه ای داشتم و از وضعیت سهراب خیلی راضی بود. ایشان قول داد سهراب را بدون جراحی به المپیک برساند.

ورزش بدون قهرمان معنایی ندارد

صالحی امیری درباره راه اندازی گروه تلگرامی که در آن اکثر قهرمانان به نام ایران در آن حضور دارند، تصریح کرد: جامعه ورزش هویت خود را از قهرمانان می گیرد، از تختی انسان بزرگ و با معرفت و با فضیلت که پهلوان ما است تا سایر عزیزانی که در عرصه ها می درخشند. بنابراین نمی شود ورزش را بدون قهرمان توصیف کرد. ما گروهی داریم که احوال قهرمانان ورزشی را می پرسیم. ورزش بدون قهرمان معنایی ندارد و نمی شود از احسان حدادی بخواهید در 2020 سکو برود اما مسائل او را نبینید یا سهراب مرادی قهرمان طلایی شما باشد اما احوالش را نپرسید.

ورزش ایران کام ملت را شیرین می کند

رئیس کمیته المپیک در پایان گفت: ورزش ایران کام ملت را شیرین خواهد کرد و انگیزه و اراده قوی دارد تا شرایطی ایجاد کند که ملت ایران در شرایط سخت اقتصادی کامشان شیرین شود. همانطور که والیبال کام مردم را شیرین کرد و باقی رشته ها هم سهمیه خواهند گرفت.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

فرمانده ارتش انگلیس: داعش هنوز به طور کامل شکست نخورده است

حلبوسی: هفته آینده قانون جدید انتخابات را تصویب می‌کنیم

راه‌آهن رشت-آستارا با همکاری آذربایجان تکمیل می‌شود

7 میلیون یورو هزینه هر رام قطار مترو/افزایش میادین میوه و تره بار

مشکلات آموزش و پرورش باید به صورت پایدار حل شود

روسیه به اروپا در مورد برهم خوردن توافق هسته‌ای ایران هشدار داد

خسارت شدید تگرگ به تولید گوجه در جنوب/مردم خریدشان را مدیریت کنند

پلوسی دستور تدوین طرح استیضاح دونالد را صادر کرد/ترامپ: عجله کنید

اعضای اوپک برای کاهش بیشتر تولیدات خود توافق کردند

نیازمند مدیران دین‌مدار هستیم

همواره به دنبال این بوده‌ام که بی‌عدالتی های موجود برطرف شود

هزینه آزمایش‌ ژنتیک برای افراد تحت پوشش رایگان است

افزایش ساعات کار مراکز جامع سلامت به دنبال شیوع آنفلوانزا

پوتین: آمریکا در حال برنامه‌ریزی برای عملیات نظامی در فضا است

آمریکا بخش نفت و گاز روسیه را تحریم می‌کند

واکنش قرقاش به نشست 10 دسامبر شورای همکاری خلیج فارس در ریاض

حدود 600 نظامی آمریکایی در سوریه باقی خواهند ماند

دوئل‌های جذاب نزدیک به صدر

ویلموتس:قراردادم با ایران را فسخ کردم/ دنبال راه حل دوستانه هستیم

تسهیلات 50 میلیون تومانی کمیته امداد به کارآفرینان

شهردار فردوسیه : همه کارکنان باید به وظایف قانونی خود عمل نمایند

جلسه سرپرست شهرداری شهریار با رانندگان ناوگان اتوبوسرانی

مسئولان باید تفکر بسیجی را در خود احیا کنند

تلاش والیبال ایران برای صعود به المپیک رسما آغاز شد

کشت گندم در اراضی کشت‌ و صنعت تربت حیدریه با رویکرد امنیت غذایی

دستور تولیت آستان قدس برای مناسب‌سازی فوری معابر حرم رضوی جهت تسهیل رفت و آمد معلولین

غرب‌زده‌ها پیاده کننده سیاست‌ دشمن هستند

هشدار چین درباره عواقب اقدام کنگره آمریکا در حمایت از اویغورها

مجریان و ناظران در برگزاری انتخابات دقت لازم را داشته باشند

روسیه وارد رقابت تسلیحاتی با ناتو نخواهد شد

استعلام فدراسیون فوتبال از باشگاه پرسپولیس به خاطر برانکو!

وزارت جهاد پیگیر لغو ممنوعیت صادرات دام

پرداخت هزار میلیارد از مطالبات بخش خصوصی

ضروری است خدمات توانبخشی در تمام سطوح نظام سلامت تسری یابد

نخستین شرط تولید محصولات مرغوب، استفاده از مواد اولیه باکیفیت است

نماز توأم با ادب و خضوع انسان را از گناه باز می‎دارد

تأکید معاون رییس‌جمهور بر مخالفت با «حذف معافیت مالیاتی هنرمندان»

اقناع عمومی برای طرح بنزین لازم بود

کاهش تعهدات ایران در برجام برای نجات توافق هسته‌ای است

همکاری روسیه با ایران نیازی به اجازه آمریکا ندارد

نشست تخصصی بسیجیان به میزبانی معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری صالحیه برگزار شد

فرش گل های فصلی در میادین و بلوارهای شهر صالحیه

بازگشایی و رفع موانع موجود در حریم میدان دینار آباد

پیروزی ملت‌ها در عراق، سوریه، لبنان و یمن محصول جبهه مقاومت است

«استیضاح» سرنوشت ترامپ را مشخص نخواهد کرد

رسیدن به حیات طیبه مهمترین هدف بهداشت روانی در اسلام است

تشرف گروهی از طلاب جامعه‌المصطفی استان قم به حرم مطهر رضوی

حق بیمه تمامی وسایل نقلیه 4 سیلندر یکسان است

ثبت‌نام جاماندگان و انصراف‌دهندگان یارانه نقدی از اول دی

پنج توصیه غذایی مهم در روزهای آلوده هوا