آخرین مطالب

زورمان به روسیه و ایتالیا نمی‌رسید ورزشی

زورمان به روسیه و ایتالیا نمی‌رسید

  بزرگنمایی:

محمد وکیلی  درباره نتیجه تیمش در مسابقات قهرمانی جهان گفت: مسابقات نوجوانان در هر دوره متفاوت تر از دوره گذشته برگزار می‌شود. یک زمان ممکن است تیم خوبی در اختیار داشته باشیم اما رقبا بهتر باشند. تیم جدیدی در اختیار داشتیم. ممکن است این تیم سال آینده قهرمان شود و یا به جمع 4 تیم صعود نکند. این اتفاقات در رده نوجوانان طبیعی است اما من به همراه کادر فنی و فدراسیون تمام تلاش خود را کردیم تا بهترین اتفاق رقم بخورد. شاید ما تنها مقابل تیم چک نباید نتیجه را واگذار می کردیم ولی در مقابل روسیه و ایتالیا، زورمان نمی رسید و آنها از ما بهتر بودند.

* خروجی باید مهم‌تر از نتیجه باشد
سرمربی تیم والیبال نوجوانان در ادامه اظهار داشت: مسابقات در رده نوجوانان غیرقابل پیش بینی است و مهم این است که ما از این مسابقات چه خروجی ای برای والیبال کشور داشته باشیم. باید به این نکته توجه بیشتری کنیم که مهمتر از نتیجه، تربیت بازیکنانی است که در آینده به درد والیبال ایران بخورند. در دوره قبلی مسابقات، ما بازیکنانی مانند اسفندیار، یلی، کریمی، شریفی، توخته و حضرت پور را به تیم ملی تحویل دادیم. این نکته بسیار حائز اهمیت می باشد.

* بازیکنانی که به تیم بزرگسال تزریق می‌شوند مهم هستند
وی تأکید کرد: بردیا سعادت بازیکن بسیار فوق العاده ای است که او به همراه سرلک در صورت راهیابی تیم جزو سه تیم برتر می‌توانستند عنوان های انفرادی را کسب کنند. این بازیکنان خروجی ای هستند که نمی توان آنها را کتمان کرد. بازیکنانی که قبلاً کسی آنها را نمی شناخت. اگر ما بتوانیم هر سال دو، سه بازیکن به والیبال ایران معرفی کنیم نشان می دهد روند خوبی را در پیش گرفته ایم. برای آینده والیبال نگران هستیم. من سه دوره سرمربی تیم نوجوانان بودم که دو دوره عنوان کسب کردم و در این دوره نیز به مقام پنجمی رسیدم. حدود 12 بازیکن به تیم بزرگسال و جوانان تزریق کردم و اینها همه دستاورد است. از نظر نتیجه تیمی مانند ایتالیا و روسیه از ما بهتر بودند و تیم‌های خوبی  مانند کوبا و برزیل نیز حذف شدند و حتی جزو 4 تیم قرار نگرفتند. به هر حال قرعه کشی نیز تأثیرگذار است.

* نتیجه گرا هستیم
وی ادامه داد: سال گذشته تیم ملی عنوان قهرمانی را کسب کرد و در زمان بازگشت به فرودگاه با استقبال پرشور مواجه شد. همان زمان تیم جوانان عنوان پنجم جهان را کسب کرد. امسال نتیجه برعکس شد و بازیکنانی که عنوان قهرمانی جهان در رده نوجوانان را کسب کردند، در رده جوانان موفق شدند قهرمان جهان شوند. تیم امروز به ایران بازگشت و هیچ استقبال خوبی از آنها نشد. به هرحال اینها بازیکنان 18 ساله هستند که این برخوردها می تواند باعث سرخوردگی شود. این رفتارها نشان می دهد که کشوری نتیجه گرا هستیم. همانطور که تیم بزرگسالان نیز پس از کسب پنجمی در لیگ ملت‌ها با استقبال خوبی  مواجه نشد.

*  بازیکنان باید مهم باشند
او در ادامه تصریح کرد: در سایر کشورها اینگونه نیست. اگر در زمان قهرمانی تیم n نفر به استقبال تیم می روند در زمان ناکامی  دو برابر آنها به استقبال می روند چرا که می خواهند به آنها نشان دهند که چیزی که برایشان مهم است، خود بازیکنان و تیم است و نه مدالی که به دست آورده اند.

* حق برگشت نداشتیم؟!
«یکی از انتقاداتی که به شما وارد بود، اضافه کردن یک پاسور در روز قبل از مسابقات بود، نظر شما چیست؟» وکیلی در پاسخ به این سئوال گفت: حدود 5 ماه برخی بازیکنان را در اختیار نداشتم چرا که آنها در اردوی جوانان بودند. بردیا یک ماه مانده به تیم ملحق شد و آن را نداشتیم. راجع به پاسور نیز دو انتخاب پیش رو داشتیم. به دلیل آینده نگری پاسوری که بلندتر بود و فکر می کردیم می تواند از پس کار بربیاید را انتخاب کردیم اما پس از مدتی متوجه شدیم که او نمی تواند از نظر روحی خود را با شرایطی همچون مسابقات جهانی وفق دهد. باید در آن زمان چه کاری انجام می دادیم. یعنی حق برگشت نداشتیم!؟ خیلی از تیم ها بودند که با 14 نفر در مسابقات حاضر شدند تا سپس به ترکیب 12 نفره برسند. ما نیز می توانستیم با 14 نفر اعزام شویم، چه اشکالی داشت که ما پس از اینکه متوجه شدیم پاسور دیگر را به تیم اضافه کردیم؟

* کارمان غیر حرفه ای نبود
وی افزود: این نقد را قبول ندارم که ترکیب را نمی شناختم. پاسوری هم که به تیم معرفی شد در بازی مقابل کوبا عملکرد بسیار  فوق العاده ای داشت که باعث پیروزی تیم شد و اگر ما آن بازی را واگذار می کردیم در جمع 8 تیم قرار نمی گرفتیم. کار ما دور از رفتار حرفه ای نبود. چه بسا که بسیاری از تیم ها بازیکن خود را به دلیل یک کار انضباطی از تیم خارج می کنند. اتفاقات این چنینی زیاد پیش می آید.

* پارتی بازی و رانتی در کار نبود
سرمربی تیم والیبال نوجوانان درباره تأثیر خط خوردن پسرش از کادر نیز اظهار داشت: ما می توانستیم با دو آنالیزور در مسابقات شرکت کنیم اما با همان یک نفر نیز کارها را انجام دادیم. عدم حضور پسرم تأثیری روی من نداشت. کسانی که حاشیه درست می کنند خوب می دانند که چه کاری انجام می دهند. به هر حال حسادت و این حساسیت ها در کشور ما وجود دارد. هیچ پارتی بازی و رانتی در کار نبوده است. پسرم بدون دریافت پول و با هدف حمایت از تیم ملی در اردوها در کنار ما بود و هیچ چشمداشتی نداشت.

* نقد باید از زبان کسانی باشد که رزومه دارند
محمد وکیلی در پایان خاطرنشان کرد: نقد را می پذیرم اما نقد باید از زبان کسی باشد که رزومه ای در والیبال داشته باشد که بتواند از آن نقد استفاده کند اما فردی که خارج از ایران است و کاری برای والیبال ایران انجام نداده و فقط برای مطرح کردن خود، صحبت می کند، نقد هایش هیچ ارزشی ندارد. نقدی که از سوی رسانه و دلسوزان مطرح می شود، قابل قبول است. به هر حال انسان ممکن است اشتباه کند اما اینکه کسی حتی یک تیم آموزشگاهی ندارد چطور می تواند تیم ملی را مورد نقد قرار دهد؟

به گزارش خبرنگار مهر، تیم والیبال نوجوانان مدافع عنوان قهرمانی پس از کسب عنوان پنجمی رقابت های قهرمانی جهان امروز به ایران بازگشت.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

مدرسه، مقدس ترین ارگان/ دانش آموزان منتظر مهر با محبت هستند

برگزاری سومین جلسه برنامه ریزی هفته دفاع مقدس

کسب مقام دوم توسط تیم فوتسال شهرداری شهریار در مسابقات کارکنان ادارات شهرستان

ملاقات عمومی سرپرست شهرداری شهریار با شهروندان برگزار شد

ملاقات عمومی شهردار با شهروندان اندیشه

نمایش خوب ذوب‌آهن با جوانانش

گزیده ای از بیانات مطروحه مقامات ارشد کشوری و استانی در نشست مشترک شهرداران شهرهای استان تهران

سهام آسیایی پس از جهش 11 درصدی قیمت نفت دچار نوسان شد

قیمت نفت برنت تحت تاثیر حمله به تاسیسات آرامکو 19 درصد جهش کرد

3 دلیل عدم تحویل گندم به دولت از سوی کشاورزان

اجرای فوق برنامه‌ها در مهدهای کودک اجباری نیست

شناسایی 20 هزار دانش آموز و دانشجوی نیازمند

حضور در طبیعت موجب کاهش استرس می شود

1.7 میلیارد دلار واردات تجهیزات پزشکی

داروی دیابت عامل محافظ در برابر بیماری قلبی

احتمال درمان ناباروری زنان با مغز استخوان

جامعه امروز نیازمند سطوح پیشرفته خدمات اورژانس است

فعالیت قرارگاه دارو و تجهیزات پزشکی تا پایان تحریم ها

از عملکرد ملی‌پوشان کاراته راضی‌ام/ با قدرت به سمت المپیک می‌رویم

ترامپ: مجوز استفاده از ذخایر راهبردی نفت آمریکا را صادر کردم

اربعین، نماد وحدت و انسجام مردم در برابر مستکبران است

نماز عبادی سیاسی جمعه 22 شهریور 98

شهرداری صالحیه میزبان نشست مشترک شهرداران استان تهران شد

بیمه سلامت باید طبق بودجه هزینه کند

بیمه‌ ها باید مدعی اصلی اجرای راهنماهای بالینی باشند

برهم صالح: جو حاکم بر منطقه نگران کننده است

چرایی اذعان واشنگتن به نقش مخرب صهیونیست‌ها علیه «حشد شعبی»

توضیحات وزیر علوم درباره رانت پژوهشی در دانشگاه ها

مرحومه خدایاری در مراجع قضایی محکومیت کیفری نداشته است

محصولات برجسته‌ای در حوزه‌های هوایی و فضایی طراحی می‌شود

ایجاد 100 هزار فرصت شغلی جدید در روستاها

دانش آموزان همیاران پلیس در تأمین نظم و امنیت

ورود آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد به مدارس شمیرانات

برکناری هکتور کوپر از هدایت تیم ملی ازبکستان

طارمی در بین 10 خرید برتر لیگ پرتغال

کناره‌گیری ناصر نوربخش از کادر فنی کشتی فرنگی

لاوروف: هیچ کشوری نمی‌تواند روابط چین و روسیه را از بین ببرد

اتحادیه اروپا تحریم‌های روسیه و اوکراین را تمدید کرد

مادورو: در نشست سازمان ملل شرکت نمی‌کنم

لاوروف: جنگ در سوریه پایان یافته است/ مخالفان باید در کمیته تدوین قانون اساسی حضور داشته باشند

مصرف بلوبری برای سلامت قلب مفید است

کنترل قندخون بالا با مصرف مغزیجات آجیلی

جزئیات مکاتبات سازمان نظام پزشکی با رئیس قوه قضائیه

کولاکوویچ: اسفندیار شایستگی داشت

عیارویلموتس مقابل عراق مشخص می‌شود

سفیر فرانسه در سازمان ملل: در تلاش برای حفظ برجام هستیم

شانس رکود اقتصاد آلمان به 60 درصد رسید

خط‌آهن سریع‌السیر تهران-قم-اصفهان قطعا احداث می‌شود

گوترش: طرح نتانیاهو نقض آشکار قانون بین‌المللی است

آماده دفاع قاطعانه از امنیت و منافع خود در خلیج فارس هستیم